O NAS

Kilka słów o nas

Tańcówka to profesjonalne studio tańca, którego tancerze zdobywają czołowe miejsca na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Nasza kadra składa się z profesjonalnych tancerzy,  instruktorów i pedagogów. W Tańcówce posiadamy szeroki wybór zajęć, który pozwoli każdemu na odnalezienie swojej tanecznej drogi.

TAŃCÓWKA ART STUDIO

Tańcówka znajduje się w samym sercu Chorzowa.
Jej siedziba mieści się w starej kamienicy, która nadaje niesamowitego klimatu temu miejscu. 
Szkolimy na profesjonalnych salach tanecznych.

W naszym studio uczymy od najmłodszych lat. Jest to miejsce kreatywnej pracy z ciałem. Stawiamy na wszechstronny rozwój naszych tancerzy. Dbamy, aby nasi tancerze posiadali szeroki wachlarz umiejętności zarówno technicznych jak i artystycznych.


NASZA KADRA

Basia Świerad-Kaim

Założycielka Tańcówki Art Studio.

Z pasji i wykształcenia dyplomowany tancerz, instruktor tańca klasycznego, współczesnego i jazzu.
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Choreograf zespołów dziecięcych i młodzieżowych, które osiągają sukcesy na festiwalach i konkursach ogólnopolskich. 

Trener zespołów TAŃCÓWKA MINI, TAŃCÓWKA KIDS, TAŃCÓWECZKA, TAŃCÓWKA JUNIOR, TAŃCÓWKA TEATR TAŃCA, które reprezentują studio na konkursach ogólnopolskich i zdobywają na nich czołowe miejsca. Uczestniczka wielu konkursów ogólnokrajowych.
Pracuje z najlepszymi choreografami i pedagogami w kraju.

Dominika Świerad

Instruktor akrobatyki sportowej oraz akrobatyki powietrznej.
Wieloletnia zawodniczka sportów akrobatycznych.
Była zawodniczka klubu akrobatyki sportowej DOSIR Sokolnia w Chorzowie, w późniejszym czasie zawodniczka akrobatyki powietrznej pod okiem Elmiry Okular.

Wicemistrzyni Świata aerial silks Ibiza 2020, sędzia akrobatyki sportowej. Artystka sceniczna dająca pokazy na scenach teatrów, centrum kultury, parków rozrywki, na eventach i imprezach charytatywnych.

W studio prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w grupach AKRO MINI, AKRO KIDS, AKRO SKRZATY, AKRO MŁODZIEŻ, AKRO WYCZYN ORAZ AERIAL.

Natalia Wojsyk

Dyplomowany choreograf i instruktor tańca współczesnego, absolwentka Szkoły Choreografii w Krakowie. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Czynnie rozwija swój warsztat biorąc udział w workshops’ach oraz festiwalach. Brała udział m.in. w Cracov Fashion Week, gdzie była tancerką oraz w spektaklu „Ociepka – porter mistyczny ” w reżyserii Wojciecha Wójcika w Teatrze Korez pełniąc rolę choreografa jak i aktorki.

Natalia aktualnie poszerza swoją karierę artystyczną studiując aktorstwo w Szkole Aktorskiej SPOT w Krakowie.
Natalia prowadzi zajęcia grup MINI BALET, NEW AGE MINI, MODERN DZIECI, TAŃCÓWKA TEENS, TAŃCOWKA CREW, TAŃCÓWKA KINGS

Agnieszka Kuder

Taniec towarzyszył jej od najmłodszych lat i zawsze pozostawał ogromną pasją, i jedną z ważniejszych form wyrażania siebie. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Artystyczna, wrażliwa i empatyczna dusza. Ponadto prywatnie terapeuta medycyny komplementarnej i refleksolog.

Agnieszka działa jako zaplecze recepcyjne oraz wsparcie w kwestiach menadżerskich. Jej wieloletnie doświadczenie taneczne będzie pomocne w wyborze odpowiedniej dla Was techniki tanecznej

Lena Chrobak

Była uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Posiada 9-letnie doświadczenie w tańcu klasycznym oraz współczesnym.

Uczestniczka Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. Bożeny Kociołkowskiej 2022, w którym z własną choreografią dostała się do II etapu konkursu. Współpracowała z Operą Śląską w repertuarze klasycznym w spektaklach takich jak: „Don Kichot” „Dziadek do Orzechów” oraz z Royal Moscow Ballet w balecie „Jezioro Łabędzie”.

W studio prowadzi zajęcia MINI BALET oraz TANIEC KLASYCZNY.

Magdalena Ziętek-Lepiarz

członkini grupy tanecznej METRO, z tańcem związana od 15 lat. Magda tańczy hip-hop i house a jej specjalnością jest freestyle i improwizacja.

Jest czynną i znaną na tanecznej scenie uczestniczką oraz jurorką zawodów tanecznych. Na swoim koncie ma liczne sukcesy m.in. obecność w ścisłym TOP16 oraz na podium na zawodach LINE UP BATTLE, SIEMANKO CONTEST, RED BULL BC ONE CAMP POLAND, LADIES DICTIONARY, TANBUDA CHALLENGE, CZORNE DENSY CZY METRO CONTEST.

W Tańcówce prowadzi zajęcia HIP-HOP FIRST STEP.

Marysia Pieńkus

Tancerka z pasji, absolwentka XXX Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie o profilu taneczno-teatralnym. Tancerka solowych etiud, które wystawione były na Festiwalach takich jak 3…2…1…Tańcz! w Krakowie, Strefa Ruchu w Toruniu czy SoloDuo w Bytomiu.
Obecnie studentka na uczelni AWF w Katowicach.

Wykorzystuje podłogę jako powierzchnie do eksplorowania, odkrywania i rozwijania umiejętności tanecznych.

W studiu prowadzi grupę FLOORWORK oraz TANIEC WSPÓŁCZESNY.

Mateusz Mateja

Swoją taneczną przygodę rozpoczął w wieku 9 lat. Początkowo od tańca ludowego następnie disco dance, przez balet, taniec towarzyski i wreszcie hip hop, który jest jego specjalnością.

Na zajęciach uczy choreografii, improwizacji (Freestyle) oraz wiedzy na temat kultury hip-hop.

Jako trener grup jest wymagający i stanowczy co sprawia ,że jego zespoły znajdują się w czołówce najlepszych zespołów.

W TAŃCÓWCE Mateusz prowadzi technikę HIP-HOP’u dla zespołów oraz COMMERCIAL, który od niedawna jest jego wielką taneczną miłością.

Daniel Kaim

Współzałożyciel Tańcówki Art Studio.

Menadżer oraz właściciel agencji ślubnej Wedding2You Agency zajmującej się obsługą wesel i eventów firmowych.
Z zawodu doświadczony DJ.

W Tańcówce zajmuje się księgowością oraz sprawami technicznymi, aby studio działało zawsze na pełnych obrotach.

Szymon Kot

tancerz tańca towarzyskiego z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Posiada najwyższą na świecie międzynarodową klasę taneczną S w tańcach latynoamerykańskich.

Stale doskonali swoje umiejętności taneczne oraz trenerskie. Aktualnie rozpoczął staż sędziowski w tańcu towarzyskim.
W Tańcówce Szymon prowadzi dla Was zajęcia pierwszego tańca.

Na swoim koncie ma już ponad 40 par młodych, które przygotowywał do Ich wielkiego dnia.

Jędrzej Starosolski

Jego głównym zainteresowaniem jest parkour, który trenuje od połowy 2007 roku. Pierwsze pracę jako trener rozpoczął w JumpCity Katowice w 2016 roku, gdzie prowadził zajęcia akrobatyki oraz parkour dla dzieci i młodzieży w ramach zajęć WF.

We wrześniu 2022 roku otwarł salę treningową w Katowicach „Silesia Flow”, gdzie prowadzi zajęcia z parkour oraz akrobatyki dla dorosłych. Dodatkowo jest trenerem zajęć indywidualnych z przygotowania motorycznego i siłowego.

W naszym studio Jędrek prowadzi zajęcia skupiające się na AKRO TRICK’ach na ścieżce.